У Польщі уряд та освітні профспілки не змогли досягнути згоди у питанні збільшення заробітної плати вчителям. У зв'язку з цим з понеділка, 8 квітня, польські вчителі планують оголосити безстроковий страйк.

Зазначається, що віце-прем’єрка Беата Шидло запропонувала вчителям уже раніше оприлюднений план із 5 пунктів і так званий суспільний контракт. У ньому передбачено збільшення робочого часу вчителів «при дошці» з 18 — до 22 або 24 годин на тиждень до 2023 року. Одночасно, мала б зростати їхня платня.

За словами Беати Шидло, профспілка польських учителів та Форум профспілок не відмовилися від суспільного контракту.

Водночас, лідер Профспілки польських учителів Славомір Броняж заявив, що він може розмовляти про урядову пропозицію, якщо не реалізують пропозицію його організації: «Немає жодних обставин, жодних передумов, які давали б нам підстави розмовляти про припинення страйку, запланованого на понеділок».

Крім того, лідер освітньої профспілки «Солідарність» Ришард Прокса заявив про скептичне ставлення до нової пропозиції уряду. «Це принесе численні звільнення працівників і на це ми, безперечно, не погодимося», — наголосив Прокса.

Як повідомила голова Ради суспільного діалогу Дорота Ґадріяс, якщо сторони заявлять про таку потребу, вона готова продовжити переговори в неділю о 18:00.

Раніше повідомлялось, що середня зарплата у Польщі зросла на 7,5% попри песимістичні прогнози.

Поділитись: