У Польщі за запитом прокуратури затримали начальника служби безпеки концерту, під час якого напали на мера Гданська Павла Адамовіча.

Як повідомляє RMF24, йому повинні висунути звинувачення у дачі неправдивих свідчень та схилянні до таких самих дій.

За даними прокуратури, він ввів в оману слідчих та поліцію, заявивши, що вбивця мера потрапив на концерт за допомогою прес-карти як представник ЗМІ. Ймовірно, він заявив це, щоб приховати недбалість у забезпеченні безпеки концерту 13 січня.

Слідчі стверджують, що чоловік потрапив на сцену іншим способом. Правоохоронці, які затримали нападника, знайшли у нього ідентифікатор, яким користувалася охорона.

Нагадаємо, 13 січня мера польського Гданська Павла Адамовіча поранили ножем. Чоловік вибіг на сцену під час виступу мера, вихопив у нього мікрофон і заявив зі сцени, що відсидів у в'язниці термін через партію «Громадянська платформа», в якій перебував раніше Адамовіч, а після ударив мера ножем у живіт та груди. Адамовіча у важкому стані відправили у лікарню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство мера Гданська: розповідь очевидців про напад на сцені

Медики його оперували п’ять годин та підключали до апарату штучного дихання, однак Адамовіч помер у лікарні у понеділок, 14 січня. Увечері 14 січня тисячі мешканців польських міст вийшли на вулиці на марші проти насильства та ненависті, аби вшанувати пам’ять мера Гданська. 15 січня підозрюваного у вбивстві Адамовіча взяли під варту на три місяці. 19 січня у Гданську декілька тисяч людей прийшли попрощатися з мером міста.

Поділитись: