У Польщі затвердили будівництво першої АЕС. Реактор з'явиться через 10 років
Міністерство клімату та навколишнього середовища Польщі надало дозвіл приватній компанії Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) на будівництво першої у країні атомної електростанції.
Про це йдеться на урядовому сайті Польщі.
У Міністерстві зазначили, що інвестиції в АЕС відповідають суспільним інтересам, енергетичній політиці держави та цілям кліматичної політики Європейського Союзу.
Першу атомну електростанцію розташують у північному регіоні Польщі — Померанії. Будівництво електростанції має розпочатись у 2026 році, а перший реактор з'явиться у 2033 році.
Як зазначається, АЕС покликана компенсувати прогнозоване зростання попиту на електроенергію, стабілізувати енергопостачання та диверсифікувати джерела енергії у країні.
Відповідно до дозволу, інвестор може подати заявку на подальші адміністративні рішення, зокрема про визначення місця розташування. За даними Міністерства клімату та навколишнього середовища, рішення підтримують 86% поляків, більшість із яких дають згоду на побудову АЕС поблизу місця їхнього проживання.
Загалом у межах Польської програми розвитку ядерної енергетики планують будівництво двох атомних електростанцій.
Побудова першої АЕС у Польщі
Відповідно до урядового плану, до 2040 року в країні планують досягти 50% нульових викидів в атмосферу щодо паливно-енергетичного сектору держави. Водночас у вересні 2020-го польський уряд і шахтарські профспілки дійшли згоди відмовитися від вугілля до 2049 року. Для досягнення мети планують побудувати морські вітрові електростанції і ввести в експлуатацію першу в країні атомну електростанцію.
Так, 2 листопада 2022 року уряд Польщі ухвалив рішення про будівництво першої атомної електростанції на основі американської реакторної технології AP1000.
Наразі електроенергію в Польщі виробляють на теплових, вітрових, сонячних і гідроелектростанціях. Станом на початок 2021 року їхня сумарна потужність становила 45,029 ГВт. Цього, як правило, було достатньо для національних потреб. Проте газовий шантаж росії з квітня 2022 року посилив тиск на енергетичну систему Польщі.
Автор: Олександр Донець
- Поділитися: