У Польщі почали знешкоджувати найбільшу авіаційну сейсмічну бомбу «Tallboy», яка будь-коли падала на територію країни. Для цього на п’ять днів із прилеглого району евакуювали 751 людину.

Про це у Twitter повідомляє Міністерство оборони Польщі. 

Операція зі знешкодження бомби триватиме 5 днів. Фахівці із Військово-Морських Сил знайшли її на дні водоймища поблизу міста Свіноуйсьце, розташоване на кордоні з Німеччиною.

Зараз уже вдалося відкопати рухому частину бомби, а середню частину залишили на дні, щоб вона не вибухнула.

Що це за «Tallboy»?

Це сейсмічна бомба (інша назва — «Землетрус»), яку використовували під час Другої світової війни для того, щоб руйнувати важливі промислові та військові об’єкти. Вона важить 5400 кілограм, 2400 з яких — вага самої вибухівки.

«Tallboy», зокрема, використали для знищення бетонного куполу над підземним заводом ракет «Фау-2» та підриву залізничного тунелю поблизу французької ріки Сомюр у червні 1944 року.

У січні цього року в німецькому місті Дортмунд для знешкодження чотирьох бомб часів Другої світової війни евакуйовували 14 тисяч людей. А з італійського міста Бриндізі минулого року через одну лише бомбу тих же часів довелося евакуювати 54 тисячі людей.

Поділитись: