У польському уряді підготували законопроєкт про цивільні партнерства, зокрема одностатеві
Прем'єр—міністр Польщі Дональд Туск заявив, що уряд підготував законопроєкт про цивільні партнерства. Але його не вноситимуть до Сейму, поки пропозицію не підтримають партії, які входять до керівної коаліції.
Про це повідомляє RMF24.
Туск заявив, що не буде змушувати нікого в коаліції підтримувати документ. Він зауважив, що коаліція складається з чотирьох партій, «які мають різні погляди та різну чутливість щодо абортів і цивільних партнерств».
«Наступного тижня ми вирішимо не як уряд, а як парламентські клуби, щодо винесення на розгляд цього та, імовірно, інших законопроєктів», — сказав прем'єр.
Міністерка з питань рівноправності Катажина Котула розповіла, що, за її відчуттями, переговори перебувають на завершальній стадії.
«Я сподіваюся, що цей законопроєкт незабаром з'явиться у списку законодавчої роботи уряду. Зараз ми обговорюємо дуже, дуже маленькі деталі. Скелет готовий, регуляторна оцінка проєкту готова», — зазначила Котула.
Міністерка також підтвердила, що оформлювати цивільні партнерства зможуть і партнери однієї статі.
«Є дуже важливі рішення європейських судів, які чітко визначають, що ми маємо рухатися до офіційного оформлення і таких стосунків. У нас є "веселкові" родини, пари у яких проживають разом багато років», — сказала вона.
Ухвалення закону про цивільні партнерства було однією зі ста конкретних цілей на перші 100 днів роботи уряду, оголошених «Громадянською коаліцією» Туска під час передвиборчої кампанії. Підтримку цивільних партнерств висловлювали й інші партії, що входять до нинішньої коаліції.
Наразі Польща є однією з п'яти країн-членів ЄС, поруч з Румунією, Болгарією, Словаччиною та Литвою, які не дають одностатевим парам можливості офіційно оформити свої стосунки.
У грудні 2023 року Європейський суд з прав людини виніс рішення проти Польщі у справі п'ятьох одностатевих пар, які вимагали визнання їхніх стосунків на законній основі. У своєму рішенні суд зазначив, що Польща порушила Європейську конвенцію з прав людини та має забезпечити юридичний захист для одностатевих пар.
А як з цим в Україні?
В Україні ще в березні 2023 року зареєстрували законопроєкт №9103, яким пропонують запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей.
Автори законопроєкту пояснили, що хочуть захистити права військових, які не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери чи партнерки однієї з ними статі.
На петицію про підтримку законопроєкту тоді відповів президент Володимир Зеленський: він попросив звернути увагу на це питання спікера Верховної Ради, а також Кабмін, оскільки Мін'юст уже працював над схожим законопроєктом. Однак прогресу так і не відбулося.
- Поділитися: