Оприлюднені позафракційним народним депутатом Андрієм Деркачем записи начебто телефонної розмови п’ятого президента України Петра Порошенка з президентом Росії Володимиром Путіним — фейк.

На цьому наполягає прессекретар п'ятого президента й народного депутата Порошенка Андрій Жигулін.

«Протягом шести років фейки є одним із постійних інструментів російської гібридної війни проти України, рівно як і проти особисто Порошенка. Від «розіп’ятого хлопчика у Слов’янську» до «вбивства Петром Порошенком рідного брата». «Розмова» з Путіним, оприлюднена випускником Вищої школи КДБ, — із цієї ж серії. Це такий же грубо змонтований, ретельно скомпільований фальсифікат, як і нібито бесіди з Байденом», — сказав Жигулін у коментарі hromadske.

Він також вважає оприлюднення Деркачем записів «помстою Кремля за те, що Порошенко як президент та верховний головнокомандувач не дозволив Путіну реалізувати в Україні жодної стратегічної цілі Кремля».

Натомість Деркач стверджує, що це справжня розмова Порошенка з Путіним, яка відбулася 30 квітня 2015 року.

На записах чути, що люди з голосами, схожими на голоси Порошенка та Путіна, обговорюють Мінський процес, жартують та вітають з прийдешнім Міжнародним днем праці. На записі люди, зокрема, обговорювали економічні проблеми Донбасу і рейтинги.

Людина з голосом, схожим на Порошенка, запросила до Києва російського представника для підготовки порядку денного переговорів Мінського процесу разом з іншими представниками переговорів: Леонідом Кучмою, Русланом Демченком (радник Порошенко) та Хайді Грау (швейцарський дипломат). Цей же голос сказав, що «проєкт миротворців у наших західних партнерів великого ентузіазму не викликає».

Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що не знає, що це за публікація розмов, передає ТАСС. Також він наголосив, що розмови очільників держави «відбуваються у закритому режимі».

«Тому я не знаю, як там могли зробити запис. Але я не знаю про, що ви говорите, ми незнайомі з цією публікацією», — додав Пєсков.

Поділитись: