Народна депутатка фракції «Слуга Народу» Ірина Верещук заявила, що п’ятий президент Петро Порошенко в 2014 році привітав главу Російської Федерації Володимира Путіна з днем Росії.

Про це вона заявила 6 червня у прямому етері телепередачі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Ми між собою на сьогодні не можемо домовитися, є Путін ворогом чи можна його вітати, як пан Порошенко, наприклад, 12 червня (2014 року — ред.) вітав з днем Росії (Путіна — ред.), коли уже був Слов’янськ, Краматорськ і так далі», — заявила вона.

У відповідь на це Порошенко звинуватив Верещук у брехні, назвавши це фейком і «прикладом кремлівської маніпуляції». Водночас депутатка з монобільшості наголосила, повністю впевнена у своїх словах і що цю інформацію легко можна перевірити.

Пізніше Верещук пояснила, що інформацію про те, що такий факт був, прочитала в ЗМІ. Зокрема, вона згадала новину на сайті «24 каналу», в якій повідомляється, що під час телефонної розмови в червні 2014 року Порошенко привітав Путіна з Днем Росії. Видання у своєму матеріалі посилалося на слова прессекретаря глави російської держави Дмитро Пєскова.

Новина на сайті «24 каналу» від 12 червня 2014 року
Фото:

Скріншот з «24 каналу»

Порошенко порекомендував депутатці не покладатися на інформацію, «джерелом якої є Кремль».

Після Верещук заявила, що в разі, якщо ця інформація була неправдивою, її мав особисто спростувати український президент.

Порошенко на це заперечив, що офіційна інформація про розмову з російським лідером була розміщена на сайті глави держави: «Сайт президента України заявив про мету і зміст розмови з паном Путіним».

Ведучий програми Вадим Карп'як зазначив, що звинувачення Верещук — серйозне, а Росія зацікавлена в такій інформації для дестабілізації ситуації в Україні.

Інформацію про привітання п'ятим президентом України Путіна того дня розповсюджувала низка ЗМІ з посиланням на прессекретаря президента РФ. Україна не повідомляла про таке привітання, однак тодішній речник Порошенка зазначив, що глава держави «висловив протест президенту Росії».

Поділитись: