Пам'ятник маршалу СРСР Івану Конєву у Празі
Фото:

Flickr

У столиці Чехії невідомі облили червоною фарбою пам’ятник радянському маршалу Івану Конєву. Місцева влада відмовляється його очищати та пропонує посольству Росії забрати статую собі.

Про це повідомляє «Радіо Прага».

Інцидент стався у ніч на 22 серпня, це далеко не перший випадок псування пам’ятника Конєву. Невідомі також написали «Ні кривавому маршалу! Не забудемо» та числа «45, 56, 61, 68».

Староста адміністративного району Прага 6 Ондржей Коларж, де розташований пам’ятник, заявив, що не поспішатиме з його відновленням.

«Видно, що на дворі серпень. Конєв знову червоний, як і щороку. За останні кілька років ми витратили сотні тисяч крон з бюджету Праги 6 на його очищення, ремонт і відновлення», — сказав він.

Староста додав, що знову планує провести переговори з російськими дипломатами, аби вони забрали пам’ятник до себе у посольство.

«Поки вони не займуть конструктивну позицію і продовжать лише вимовляти фрази в дусі нормалізації про «переписування історії», статуя залишиться неочищеною», — наголосив він.

Як зазначає видання, раніше російські дипломати вступили в «гостру дискусію» з чеською владою через встановлення додаткових табличок на пам’ятнику, на яких зокрема повідомляється про роль Конєва у придушенні повстання в Угорщині в 1956 році та у підготовці до вторгнення в Чехословаччину в 1968 році.

Псування пам’ятника в ці дні пов’язане з тим, що 21 серпня — день вторгнення радянських військ у Чехословаччину для придушення реформ «Празької весни». 

Нагадаємо, московський фонд установить в Донецьку пам’ятник російському царю Миколі II.

Поділитись: