У прикордонних селах немає українського телебачення, а люди живуть у «реаліях Білорусі та РФ» ㅡ глава Держспецзв'язку
Жителі сіл, що розташовані за 50—70 кілометрів від держкордону, не мають доступу до українських телеканалів, а новини про події в Україні дізнаються через 2—3 тижні.
Про це розповів голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь, пише «Інтерфакс-Україна».
З початку року Держспецзв'язок отримав звернення від місцевої влади прикордонних територій, зокрема Волинської, Рівненської, Чернігівської та Житомирської областей, про те, що у прикордонних селах «в принципі відсутнє українське телебачення».
«Вони (жителі прикордонних поселень — ред.) живуть у реаліях Білорусі або Російської Федерації та дізнаються про будь-які новини в Україні через 2-3 тижні. І здебільшого через викривлене бачення, яке демонструють російські телеканали», ㅡ сказав Щиголь.
Що з цим планують робити?
Наразі влада хоче створити цифрову загальнонаціональну телемережу для протидії інформаційному впливу. Вона гарантуватиме щонайменше 12 безоплатних телеканалів по всій території країни, навіть у найвіддаленіших регіонах.
Побудову телемережі Multiplex MX-7 прокредитує держбанк, а її оператором буде державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ), яким управляє Держспецзв'язок.
Планується, що проникнення сигналу МХ-7 на тимчасово непідконтрольних територіях України становитиме приблизно 25-30 км. Уже до кінця року телемережа Multiplex MX-7 має покривати 95% підконтрольної території.
Як працюватиме мережа?
У Держспецзв'язку кажуть, що передовсім транслюватимуть державні телекомпанії Суспільного мовника. Наповнення мережі буде визначати Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Канали будуть незакодованими.
Для отримання сигналу користувачам знадобляться антени (які, як відзначають у Держспецзв'язку, залишилися в багатьох людей після відключення аналогового мовлення) та цифрові тюнери.
- Поділитися: