Метою акції було привернення уваги до фейків
Фото: Олена Зашко/Громадське
У Прип'яті у центрі міста встановили інтерактивну скульптуру Artefact, яка має на меті привернути увагу до фейків. Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Інтерактивну скульптуру встановили на центральній площі Прип'яті тимчасово: воно стоятиме всього один день. Завдяки штучному інтелекту з нею можна «поспілкуватися».

Кураторка Artefact Світлана Коршунова зазначила, що скульптуру презентували у Прип'яті вперше.

«Ми надихалися повістю братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі». Там теж була зона відчуження та свої артефакти. Така зона відчуження у нас є давно. Час з'явитися артефакту, аби привернути увагу суспільства до сучасних проблем. Ми звикли до того,що ми живемо в умовах гібридної війни. Наразі у нас розповсюджують багато фейків, частина з них і про Чорнобиль також. Тому треба вчити людей довіряти лише офіційним джерелам», — сказала вона.

У рамках презентації проекту його учасники записали звуки Чорнобиля і на їхній основі планують створити саундтрек до скульптури. Перший трек написав композитор Крістоф Етьє, додала кураторка.

Всі матеріали проекту подорожуватимуть світом як медіа-арт виставка, серед них будуть відео з використанням VR-технологій та саундтрек, додала Коршунова.

Artefact — це міжнародний соціально-культурний проект, який присвячений проблемі медіаграмотності, фейків, свідомого споживання та розпорядження інформації.

У рамках проекту учасники представили діджитал-скульптуру та запустили сайт, де розміщені матеріали про медіаграмотність.

Проект створили за підтримки Українського культурного фонду — держава виділила 1 мільйон 400 тисяч гривень.

Поділитись: