Міністерство охорони здоров’я відкликатиме ліцензії у лабораторій, зокрема у приватних, які не будуть звітувати про результати проведених досліджень на коронавірус, відповідно до встановленої форми.

Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Вчора МОЗ направило ще раз додаткове роз'яснення про проведення тестування, де чітко зазначено, як повідомляти, в тому числі приватним лабораторіям, закладам громадського здоров’я про діагностовані випадки коронавірусу, щоб вчасно провести епідрозслідування», — сказав Ляшко.

Він зазначив, що наразі в Україні діє 11 лабораторій, які діагностують коронавірус.

19 березня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що один з приватних медичних центрів столиці не повідомив Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я про позитивний результат тесту на коронавірус у киянина. Діагноз державним органам підтвердила 19 березня німецька лабораторія.

Прокуратура міста Києва ініціювала розслідування за фактом приховування приватною клінікою інформації про пацієнта, інфікованого коронавірусом.

Наразі в Україні офіційно підтверджено 26 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (15), Житомирській (2), Київській (2), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (1) областях і в Києві (3). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними, у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Поділитись: