У Київській області в одній з приватних клінік могли незаконно трансплантувати людські органи, порушено кримінальну справу.

Про це повідомили у поліції області.

Кримінальне провадження відкрили працівники Бориспільського відділу поліції.

«У ході розслідування поліцейські дізнались, що там можуть відбуватися незаконні медичні операції», — йдеться у повідомленні.

Справу порушили за статтею 143 (Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини) Кримінального кодексу.

Також правоохоронці вже провели обшук у медичному закладі, вилучили документацію, технологічне обладнання, зокрема, кріохолодильні камери з різними біологічними зразками.

«По вилученим речовим доказам призначені відповідні експертизи. Наразі поліцейські встановлюють походження біологічних зразків та з якою метою вони там зберігались», — додали в поліції.

Нагадаємо, 3 жовтня поліція затримала завідувача відділення трансплантації та хірургії печінки Інституту ім. Шалімова, коли він отримував 20 тисяч доларів хабаря за проведену раніше операцію з трансплантації печінки, подальше лікування і реабілітацію. Під час обшуків у затриманого знайшли ще 60 тисяч доларів. Також правоохоронці вилучили 840 тисяч доларів з банківської скриньки трансплантолога.

7 жовтня підозрюваного відправили під нічний домашній арешт. Попри кримінальну справу, його залишили на посаді.

Поділитись: