Шахта «Тошківська», розташована у смт Тошківка Луганської області 14 липня залишилася без електрики майже на 6 годин. Під землею під час знеструмлення перебували 90 працівників.

Шахта «Тошківська», розташована у смт Тошківка Луганської області 14 липня залишилася без електрики майже на 6 годин. Під землею під час знеструмлення перебували 90 працівників.

Як повідомив Громадському голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірняків України шахти «Тошківська» Микола Козачок, на даний момент усіх людей вивели на поверхню, постраждалих немає.

Шахта продовжила працювати у звичайному режимі.

За даними енергопостачальної компанії «Луганське енергетичне об'єднання», Тошківка опинилися знеструмленою через грозу о 18:48.

«На той момент у шахті перебувала друга зміна, 90 людей. Вони почали працювати о 14.00, і мали закінчити о 20.00, але через знеструмлення залишились під землею. Вже вночі світло дали, і о 1:10 ночі люди були на поверхні», — розповів Козачок.

За його словами, під час аварії шахтарі припиняють роботу та виходять з забою на ділянку, де є приток свіжого повітря.

З шахти є запасні виходи, але вони, за даними профспілкового діяча, у дуже поганому стані, тому під час аварій шахтарі чекають, коли енергопостачання відновлять, щоб піднятися на підйомнику.

За словами Козачка, це вже другий випадок знеструмлення шахти за це літо — у червні шахтарі теж на кілька годин залишилися під землею без електрики. Але випадків, коли б гірники провели під землею більше доби, не було з часів шахтарських страйків у 1990-х — тоді працівники відмовлялися виходити на поверхню на знак протесту проти великої заборгованості з зарплатні.

14 липня у селищі Тошківка Луганської області через грозу знеструмило шахту — майже 90 гірників опинилися заблокованими під землею.

/Іван Бухтіяров

Поділитись: