Окупаційна влада Криму відреагувала на віртуальний арешт Україною восени російських літаків за польоти на анексований півострів. Погрожують у відповідь арештувати «численні об'єкти майна українських чиновників і великого бізнесу» на півострові та в Росії.

Про це сказав «постійний представник Республіки Крим при президентові Росії» Георгій Мурадов, передають російські «РИА Новости».

Представник окупаційної влади порадив Україні готуватися до арештів.

«Заява української влади про віртуальний арешт російських літаків — не просто замах на базові структури російського бізнесу, а й бездумне провокування Росії до арешту численних майнових об'єктів українських чиновників і великого бізнесу в Росії, в тому числі в Криму, яких в республіці чимало», — сказав Мадуров.

Арешти літаків

З березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над окупованим Кримом. Водночас російські авіакомпанії почали здійснювати регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.

Восени 2020 року в прокуратурі АР Крим повідомили, що арештували загалом 109 літаків цих російських авіакомпаній.

Майно українських посадовців в Криму

Журналісти-розслідувачі неодноразово заявляли про наявність в українських чиновників, суддів та олігархів майна в анексованому Криму. Так, наприклад, воно є в народного депутата України та олігарха Віктора Медведчука. Але оскільки він є кумом президента Росії Володимира Путіна, арешт його майна окупаційною владою під великим питанням.

Нещодавно програма «Схеми» опублікувала журналістське розслідування, у якому йдеться про те, що голова Конституційного суду України Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки в Криму, але не зазначив цього у своїй декларації.

Як встановили журналісти, ще до окупації Криму у 2014 році Тупицький володів маєтком і землею в селищі Кореїз, що неподалік Ялти. А у 2018 році отримав у власність ще одну ділянку біля цього маєтку площею 126 квадратних метрів.

Поділитись: