Дванадцять країн ООН звернулися до комітету Радбезу ООН із санкцій з проханням розглянути наявні дані про випробування балістичних ракет КНДР, повідомляє France Press з посиланням на спільне звернення країн.

«Оскільки КНДР продовжує розробку нової дестабілізуючої системи озброєнь, Рада безпеки ООН має приготуватися відповісти подальшими значними заходами», – цитує агентство лист, в якому також міститься заклик «зробити відповідні кроки».

Як зазначає агентство, розслідування може допомогти визначити осіб і компанії, що беруть участь в розробці ракет, що може призвести до санкцій щодо них, в тому числі глобального обмеження на отримання віз і заморожування активів.

Під зверненням свої підписи поставили представники США, Японії, Австралії, Великобританії, Південної Кореї, Франції, Малайзії, Нової Зеландії, Іспанії, України, Уругваю і Сенегалу.

Напередодні ракета середньої дальності КНДР пролетіла близько 620 миль і впала в Японському морі після запуску вранці 3 серпня.

Південнокорейські військові заявили, що запуск показав амбіції Північної Кореї «безпосередньо і широкомасштабно нападати на сусідні країн».

Напередодні стало відомо, що Радбез ООН збирається на екстрене засідання через запуск ракет КНДР

У Стратегічному командуванні США відзначили, що існують дані про дві ракети КНДР, одна з яких вибухнула відразу після запуску.

Поділитись: