У Раді назвали рішення, яке допоможе пришвидшити розгляд законопроєкту про мобілізацію
Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки згрупував за шістнадцятьма блоками правки до так званого законопроєкту про мобілізацію. Далі проведе роботу секретаріат, оскільки є багато поправок, які повторюються.
Про це розповів народний депутат, заступник голови комітету Єгор Чернєв, цитує пресслужба Верховної Ради.
«Окремі дуже активні парламентарії подали по 100-300 правок, але багато з них мають технічний характер. Якщо в когось було завдання затягнути процес розгляду законопроєкту, то це точно не вдасться», — запевнив парламентар.
Чернєв каже, що його комітет розглядатиме правки блоками. Це, як сповідається депутат, допоможе опрацювати документ найближчим часом. Друге читання проєкту закону в сесійній залі може бути в березні.
«Проте тут постає головне питання — як законопроєкт проходитиме сесійну залу, адже кожен народний депутат має право поставити свою правку на голосування. Якщо таке відбудеться, то розгляд може затягнутися на тижні», — зазначив політик.
Водночас Чернєв зауважив, що існує спеціальна процедура розгляду, однак, з його погляду, до такого важливого законопроєкту навряд чи доречно її застосовувати.
«Я сподіваюся, що ми домовимося з усіма фракціями та групами стосовно тих питань, які мають бути залишені в законопроєкті, а також тих, які мають бути прибрані, щоби швидше пройти його в залі», — резюмував посадовець.
Що передувало?
Народні депутати до другого читання так званого мобілізаційного проєкту закону, зареєстрованого за №10449, подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно.
Внаслідок цього, за словами секретаря Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Романа Костенка, законопроєкт може в підсумку зазнати чимало змін.
Більше про законопроєкт
Верховна Рада 7 лютого підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї буде базовий військовий вишкіл) та демобілізація військових після 36 місяців служби.
- Поділитися: