У Верховній Раді попередньо підтримали законопроєкт, який передбачає відтермінування запуску Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) до 1 січня 2021 року.

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» підтримали 326 депутатів.

Так, до початку роботи ЄДІСТ, але не пізніше 1 січня 2021 року, використання вказаної системи не застосовується. Натомість організація трансплантації здійснюється на основі інформації на паперових носіях.

Також у проєкті пропонують внести зміни до регуляції трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, що дозволять налагодити взаємодію за реєстрами таких клітин за кордоном і використовувати недержавні реєстри для заповнення національної бази донорів цих клітин.

Також передбачається замінити центральний орган виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері трансплантації на координаційний центр з питань трансплантації.

Документ також встановлює, що Державна інформаційна система супроводу трансплантації складається з Єдиної державної інформаційної системи трансплантації та Державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Попередньо запуск Єдиної держсистеми трансплантації запланований на 1 січня 2020 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile