У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який пропонує запровадити кримінальну відповідальність за умисне невизнання приналежності до України нині анексованого Росією Криму та окупованих частин Донецької та Луганської областей.

Автори проєкту — Андрій Парубій, Вікторія Сюмар і Марія Іонова. Проєктом пропонують зміни до статті 110 Кримінального кодексу України.

«Проєктом пропонується уточнити формулювання статті 110 Кримінального кодексу України, доповнивши склад злочину формулюванням «умисне невизнання належності Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей до території України», — зазначив Парубій в пояснювальній записці до закону. 

Зазначимо, що 21 липня відбудуться дострокові вибори парламенту. Фактично, останній день, коли Рада 8 скликання може ухвалити закони — 11 липня.

РФ анексувала Криму та розв'язала війну на Донбасі у 2014-му році.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова.

Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: