В Апараті Верховної Ради скасували ухвалене напередодні рішення про позбавлення акредитації журналістів деяких засобів масової інформації. Зокрема, це стосувалося розслідувачів «Слідства.інфо».

Про це повідомила керівниця пресслужби Апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк.

«Шановні колеги журналісти! Попереднє рішення про припинення акредитації скасовано. Вибачте за таке рішення!», — написала вона у Facebook.

Що сталося?

Напередодні, 28 жовтня, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова заборонив журналістам «Слідства.інфо» відвідувати свої засідання та позбавив їх акредитації, повідомила головна редакторка видання Анна Бабінець.

У листі зазначається, що видання нібито не відповіло на запит комітету щодо матеріалів про висвітлення його діяльності, а власний моніторинг комітету «не підтвердив наявність публікацій щодо діяльності Верховної Ради».

У коментарях Бабінець заперечила, що «Слідство.інфо» не пише про Верховну Раду, як приклад вона зокрема нагадала розслідування про румунське громадянство депутата Олександра Дубінського.

Зазначимо, що у статті 26 закону «Про інформацію» є вичерпний перелік причин, через які журналістів можуть позбавити акредитації. Це:

  • подання ним відповідної заяви;
  • неодноразового грубого порушення ним обов'язків, визначених цією статтею;
  • звернення засобу масової інформації, за поданням якого здійснена акредитація.

Причини «не висвітлюють роботу Верховної Ради» у законі немає.

Поділитись: