У Раді Європи вирішили не тиснути на керівництво Білорусі, зокрема президента Олександра Лукашенка, в питанні скасування смертної кари, а переконувати простих білорусів.

Про це заявила представник Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Тетяна Термачіч, повідомляє «Єврорадіо».

«Білоруська влада може скасувати її (смертну кару — ред.) за п'ять хвилин, підписавши відповідний декрет або прийнявши закон. І спосіб скасування не так важливий… Ми вирішили працювати перш за все з громадською думкою, тому що білоруська влада прислухаються до думки народу. Ми хочемо показати, що смертна кара — це нелюдське явище, якого не повинно бути в XXI столітті», — заявила Термачіч.

Вона також зазначила, що каральна політика повинна бути відокремлена від громадської думки, а політичні лідери повинні вести дискусію з приводу скасування смертної кари.

«З одного боку, число держав, які відмовилися від смертної кари, безперервно зростає. З іншого боку, місяць тому Мін'юст США заявив про відновлення практики застосування смертної кари на федеральному рівні. Навіть в деяких державах-учасницях Ради Європи звучать заклики політиків і посадових осіб до відновлення смертної кари», — сказав він.

Раніше Парламентська асамблея Ради Європи закликала Білорусь запровадити мораторій на смертну кару.

Нагадаємо, наприкінці липня у Білорусі вдруге у 2019 році оголосили смертний вирок.

Поділитись: