Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час розгляду поправки № 1538 до мовного законопроекту жартома закликала депутатів голосувати за «включення мізків» — пропозицію не підтримали.

Як зазначає УНІАН, під час голосування за поправки до мовного закону між депутаткою від Блоку Петра Порошенка Ольгою Черваковою та Геращенко сталася мовна перепалка.

Червакова намагалася дізнатися, чи не передбачена в законі подвійна відповідальність телеканалів за порушення мовного законодавства — Геращенко поставила цю поправку на голосування. На що Червакова заявила, що не просила ставити це на голосування, а лише уточнювала.

Тоді Геращенко сказала, що хоче, аби в залі «включалися мізки у когось ще, крім головуючої». Після чого депутат від «Опоблоку» Нестор Шуфрич запропонував підтримати Геращенко та проголосувати за «включення мізків».

На що головуюча на засіданні Геращенко поставила на голосування поправку № 1538, і, як зазначила в коментарі Громадському, жартома її назвала «за включення мізків».

«Я голосую за включення мізків», — сказала вона під час голосування.

Поправку не підтримали, за неї проголосував лише 21 депутат.

УНІАН вказує, що Рада вже розглянула майже 1570 поправок із 2082.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №5670-д, який визначав статус української мови як офіційної державної мови в Україні та передбачав адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення норм закону.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу». Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Також українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур, депутати усіх рівні, судді, адвокати, керівники вишів, медпрацівники тощо.

Поділитись: