В уряді затвердили оновлений макроекономічний прогноз на 2020-2022 роки. За оптимістичним сценарієм курс долара в Україні може впасти до 23,9 гривні за долар у 2021 році.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Кабінету міністрів.

«Курс гривні до долара США при такому сценарії прогнозується у 24,8 грн за долар США на 2020 рік, 23,9 грн у 2021 році та 24,2 грн у 2022 році. На реалізацію саме такого, оптимістичного сценарію, впливатиме швидкість проведення реформ, зокрема – антикорупційна, судова, захист прав власності», — повідомляють у Кабміні.

Там зазначають, що для складання бюджету на наступні роки братимуть більш консервативний прогноз, який передбачає вищі курси долара та нижчі темпи економічного зростання.

«Оновлені показники враховують зміцнення гривні, зниження світових цін на енергоресурси, підвищення інвестиційної привабливості України, відтак більш високий відсоток зростання ВВП у наступні три роки порівняно з попереднім макропрогнозом», — йдеться у повідомленні уряду.

23 жовтня уряд затвердив оновлений макроекономічний прогноз на 2020 рік.

Зазначимо, що уряд розраховує 2 сценарії розвитку економіки України. За оптимістичним, у 2020 році ВВП України має зрости на 4,8%.

Зазначимо, що внесений на розгляд парламенту бюджет на 2020 рік побудований на основі макроекономічного прогнозу Міністерства економіки, який склали весною 2019 року, ще до зміни уряду. Зокрема, у цьому пронозі закладено курс долара на рівні 28,2 гривні за долар, в той час як наразі курс валют є набагато нижчим. Також в старому прогнозі не розраховано результатів від реформ, які уряд має намір провести в Україні найближчим часом, зокрема земельної реформи.

18 жовтня Верховна Рада ухвалила бюджет на 2020 рік у першому читанні. За нього проголосувало 255 депутатів.

Поділитись: