У Росії Рада Федерації ухвалила 19 квітня — «Днем прийняття Криму до складу Російської імперії». У РФ таким чином нібито «підтвердили», що Крим «безперервно був у складі російської держави».

У Росії Рада Федерації ухвалила 19 квітня — «Днем прийняття Криму до складу Російської імперії». У РФ таким чином нібито «підтвердили», що Крим «безперервно був у складі російської держави».

Про це йдеться на сайті Ради Федерації.

«У назві пам’ятної дати відображені справжні геополітичні події, що послужили підставою для видання 19 (8) квітня 1783 року «Високого маніфесту Великої імператриці Катерини II про прийняття Кримського півострова, острова Тамані та всієї Кубанської сторони під державу Російську», — йдеться в ухваленому документі.

У пояснювальній записці заявили, що в цьому документі жодним чином «не згадується про приєднання чи іншу форму авторитарного чи силового впливу на входження Криму до складу РФ», додає «Интерфакс».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відреагував на ухвалений в Росії документ та заявив, що РФ намагається так знайти виправлення тим злочинам, які вона чинить сьогодні.

«Учорашнім випадом щодо Криму Росія демонструє свою слабкість, огризаючись на декларації низки цивілізованих країн. Жалюгідний хід: трохи покопирсатися в історії, аби знайти виправлення сьогоднішнім злочинам. РФ шукає аргументи в минулому, а цивілізований світ — в міжнародному праві», — написав міністр у Twitter.

Нагадаємо, Держдеп США ухвалив спеціальну декларацію, яка закріплює політику невизнання анексії Криму Росією. Цей документ подібний до Декларації Веллеса від 1940 року, яка закріпила політику США щодо невизнання анексії Балтійських країн Радянським Союзом. Посол України особисто подякував держсекретарю США за «Кримську декларацію».

Міністерство закордонних справ Чехії підтримало «Кримську декларацію».

Канада також підтвердила невизнання Криму як російської території, засудила вторгення РФ на суверенну територію України та закликала Кремль звільнити усіх незаконно затриманих українців.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile