У Росії ФСБ порушила щодо опозиціонера В’ячеслава Мальцева кримінальну справу за статтею 205.4 — «організація терористичного угруповання»

У Росії ФСБ порушила щодо опозиціонера В’ячеслава Мальцева кримінальну справу за статтею 205.4 — «організація терористичного угруповання».

Про це повідомляє «Медіазона» з посиланням на власні джерела, знайомі зі справою.

За версією слідства, Youtube-канал Мальцева «Артпідготовка» ставив за мету «насильницьку зміну конституційного ладу» і організовувався «для здійснення терактів».

Щодо п’ятьох соратників опозиціонера — Олександра Свищева, Юрія Корного, Андрія Кептю, Андрія Толкачова та Надії Петрової— порушили справу за участь у терористичному угрупованні.

Крім того «Медіазона» заявила, що Толкачова підозрюють у підготовці теракту групою осіб.

У жовтні YouTube-канал «Артпідготовка» визнали екстремістським і заборонили на території Росії. Пізніше ФСБ повідомило про затримання учасників «осередку руху «Артпідготовка». Сам Мальцев не вважає «Артпідготовку» рухом або організацією.

На думку ФСБ учасники «руху Мальцева» готували напади на поліцейських 4 і 5 листопада. У зв'язку з цим в Москві відбулись численні обшуки. До цього сам Мальцев заявляв про затримання понад 100 своїх прибічників.

5 листопада у Москві та інших містах Росії силовики затримали понад 400 людей. Причини затримань — нібито «участь у несанкціонованій акції».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: