У Росії, у місті Кіров, 2 квітня, затримали 17-річного активіста Каріма Зянчуріна. У його квартиру о 6:00 ранку увірвалися четверо співробітників ФСБ в супроводі двох понятих, повідомляє «Радіо Свобода».

Обшук у Зянчуріна тривав 3 години, домашні речі силовики викинули на підлогу, меблі пересунули. Крім того, вони хотіли вилучити як наркотичну речовину звичайний чай з травами.

В опис підозрілих предметів потрапили: книга Бориса Нємцова «Путін. Війна», друковані матеріали руху «Відкрита Росія» Михайла Ходорковського, а також прапор України. Всі електронні носії: комп'ютери, телефони, карти пам'яті, флешки — були вилучені для подальшого вивчення як можливі докази «екстремістської діяльності».

Після обшуку підлітка разом з батьком доставили у кіровське управління ФСБ, де допит тривав понад три години. За версією правоохоронних органів, Карім Зянчурін читав «екстремістські матеріали» в соціальній мережі в «ВКонтакте».

Як пояснив сам затриманий, він був підписаний на ліворадикальне співтовариство «Народна Самооборона».

Зянчуріну присвоєно статус свідка у кримінальній справі про екстремістські публікації в інтернеті, пов'язані з вибухом в Архангельську. Підлітка відпустили після допиту.

Нагадаємо, російський активіст Володимир Єгоров підняв над своїм будинком прапор України, таким чином закликавши владу Росії звільнити українського політв'язня Олега Сенцова. 

Поділитись: