На місці виливу хімікатів у річку Рось на Вінничині багато мертвої риби, попри заяву влади про безпечність інсектицидів. Деякі місцеві мешканці тимчасово виїхали з села Збаржівка на Вінниччині, де сталась аварія.

Про це йдеться в репортажі з місця подій у програмі «Нині вже» на Громадському.

За словами місцевого мешканця, який брав участь у гасінні машини з хімікатами, аварія сталась близько півп’ятої ранку: автомобіль врізався в дерево і відразу загорівся. Він зазначив, що пожежні вимили зі шлангів більшу частину хімікатів з цистерни, які відразу потрапили у річку.

«Гербіциди, різні отрути. Гидоти повно. Півмашини, півбуса було всього цього. Коли машину витягли, на дорозі була велика калюжа отрути. Коротше, горе», — розповів Сергій.

Він додав, що через цей інцидент вивіз свою родину в інше село — до тещі.

«А так беремо воду. Треба ж чимось поїти скотину, у кожного ж своє хазяйство», — зазначив він.

Нагадаємо, 10 червня перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко на брифінгу заявив, що виявлені в річці Рось фунгіциди та пестициди безпечні для навколишнього середовища.

9 червня в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області під час транспортування 1 тонни інсектициду «Нурал B» автомобіль перевернувся, внаслідок чого хімікати потрапили в притоку річки Рось.

У місті Біла Церква у Київській області відключать водопостачання через забруднення хімікатами річки Рось.

За фактом забруднення річки поліція порушила кримінальну справу.

Поділитись: