Управління національних парків надало офіційний дозвіл на проведення акції ультраправих у Вашингтоні 12 серпня. Влада Вірджинії, де минулого року сталися сутички, відмовила організаторам.

Управління національних парків надало офіційний дозвіл на проведення акції ультраправих у Вашингтоні 12 серпня. Влада Вірджинії, де минулого року сталися сутички, відмовила організаторам.

Про це повідомляє ВВС.

Організатором акції виступає Джейсон Кесслер, який минулоріч ініціював марш «Об’єднаних правих» в американському місті Шарлотсвілль. Тоді прихильник руху ультраправих в’їхав автівкою в натовп контр-протестувальників, внаслідок чого одна жінка загинула, 19 людей отримали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страх і ненависть у Шарлоттсвіллі: що відомо про сутички на марші правих у Вірджинії

Очікується, що перед Білим домом збереться понад 400 людей. Водночас, дозвіл отримала й дві групи контр-протестувальники, серед яких група, що називається ANSWER Coalition (абревіатура від англійського Act Now to Stop War and End Racism — Дій зараз, аби зупинити війну та покласти край расизму).

На відміну від минулого року, учасникам заборонили нести підпалені факели. На веб-сайті групи учасникам акції радять взяти з собою відеореєстратори, американські прапори чи символіку Конфедерації, пише ВВС. Однак про зброю, перцеві балончики, ножі чи щити не йдеться. Також закликають «не відповідати нікому агресією».  

«Ми знаємо, що в неділю до нашого міста приїдуть люди з єдиною метою: виплеснути ненависть», — сказала мер Вашингтона Мюріель Баузер.

Місцева поліція частково перекриє рух та забезпечить патрулі.  

12 серпня 2017 року у Шарлотсвіллі відбулися марші ультраправих. Ті виступали проти знесення пам’ятника генералу Конфедерації. Під час акцій вони також викрикували расистські та антисемітські слогани, а дехто використовував нацистську символіку. Тоді між ультраправими та їхніми противниками, серед яких були й антифашисти, сталися сутички. Однак точкою кипіння стали дії 21-річного Алекса Філдса: той на машині в’їхав у натовп людей.

Тоді президент США Дональд Трамп накликав на себе шквал критики, коли  засудив насилля «з багатьох сторін», не виділивши окремо ‎ультраправих. Згодом, однак, він напряму звинуватив націоналістів.

Поділитись: