УКРАЇНА

У Росії хочуть спростити надання громадянства для українців

25 червня, 2018 20:40
УКРАЇНА/У Росії хочуть спростити надання громадянства для українців
Зберегти
Вигляд
До Держдуми РФ внесли законопроект, згідно з яким переселенці з України матимуть змогу отримати російське громадянство за спрощеною процедурою.

До Держдуми РФ внесли законопроект, згідно з яким переселенці з України матимуть змогу отримати російське громадянство за спрощеною процедурою.

Проект закону оприлюднений в електронній базі даних Держдуми РФ.

Цей документ передбачає «виведення з тіні і легалізацію тимчасових біженців з України, що знаходяться на території Росії, шляхом «міграційної амністії».

Згідно з проектом закону, люди, які прострочили термін свого перебування на території РФ, матимуть право продовжити термін свого перебування без виїзду з території країни протягом 180 днів з дня набрання законом чинності.

Пізніше ці люди зможуть отримувати посвідку на проживання, а потім і громадянство РФ у спрощеному порядку.

Українцям, які на законних підставах перебувають на території РФ, пропонується надавати посвідку на проживання на 3 роки з правом продовження без необхідності попередньо отримувати дозвіл на тимчасове проживання.

Також ініціатива закріплює «право громадянам України, які мають дозвіл на проживання в Росії, отримувати громадянство РФ у спрощеному порядку»: без підтвердження матеріального забезпечення та складання іспиту з російської мови.

При цьому, відмова від українського громадянства може бути оформлена у вигляді заяви.

Крім того, законопроект пропонує закріпити право на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку для українців і осіб без громадянства, які постійно проживали у Криму до анексії і повернулись туди.

У пояснювальній записці зазначено, що в РФ перебуває понад 970 тисяч громадян України, які виїхали з Донбасу після початку військових дій.

Нагадаємо, 22 травня Держдума ухвалила закон про санкції проти США і ряду інших «недружніх держав».

/Юрій Ступень

Пов`язані новини