У червні у виправній колонії №2 Тюменської області Росії 20-річний українець Станіслав Труняков був знайдений повішеним в одній з камер без ознак насильницької смерті.

У червні у виправній колонії №2 Тюменської області Росії 20-річний українець Станіслав Труняков був знайдений повішеним в одній з камер без ознак насильницької смерті.

Як повідомив правозахисник Володимир Осєчкін в інтерв'ю «Радіо Свобода», Трунякова довели до самогубства.

Українець був засуджений до 7 років ув'язнення за звинуваченням у перевезенні наркотиків.

За словами правозахисника, в колонії місцеві кримінальні авторитети вимагали у Трунякова гроші, погрожуючи побоями і згвалтуванням, і врешті-решт довели до суїциду.

«Молодого хлопця, 20-річного Станіслава довели до самогубства: до нього застосовувались приниження, тортури, його жорстоко кілька разів били так звані «смотрящі» в цій колонії, у нього вимагали грошові кошти», — сказав правозахисник.

За його словами, у Трунякова вимагали 50 тисяч рублів. Коли родичі і друзі перерахували йому гроші, в колонії почали вимагати більше.

«Йому практично не давали нормально спати, він спав по 3-4 години на добу. Кримінальні авторитети змушували його прати свої брудні речі, прибирати за ними, готувати їм їжу, приносити каву. Після кілька місяців перебування в таких умовах молодий чоловік був зломлений. Я кваліфікую дії цих бандитів як цілеспрямоване доведення до суїциду», — підкреслив Осєчкін.

За його інформацією, за кілька годин до самогубства українець звертався до співробітників колонії і просив захистити його від криміналітету. Однак, йому відмовили.

Осєчкін написав відкриту заяву керівництву ФСВП, в Слідчий комітет і в прокуратуру з вимогою розібратися в ситуації.

Нагадаємо, у 2015 році в російському Бєлорєчєнську співробітники виправної колонії до смерті забили українського підлітка Віталія Попа, засудженого за пограбування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: