У Росії оцінили ймовірні збитки від різних обмежувальних заходів, запроваджених іншими країнами, включно з санкціями, у 6,3 мільярда доларів.

Відповідні підрахунки наводять у презентації Мінекономрозвитку РФ.

Зокрема, серед обмежень, які враховували, вказують антидемпінгові мита, ліцензування, квоти, технічні бар'єри, санітарні та фітосанітарні заходи, а також санкції.

За підрахунками відомства, найбільший збиток, $2,42 млрд, припадає на обмеження, введені країнами Європейського Союзу.

На другому місці знаходяться заходи з боку США — майже $1,17 млрд, а на третьому $775 млн через обмеження з боку України.

Крім того, ЄС є лідером за кількістю введених обмежень — їх запровадили 25. Україна зі свого боку ввела 22 обмеження. Третє місце за кількістю обмежувальних заходів посіла Індія — 16, а США виявилися на 6-му місці з дев'ятьма обмеженнями, поступившись за цим показником Білорусії та Туреччині.

У російському Мінекономрозвитку повідомили, що загалом на кінець 2018 року стосовно Росії було введено 159 обмежувальних заходів 62 країнами.

Згідно з презентацією, найбільше від обмежень постраждали металургійна промисловість зі збитками у понад 3,99 мільярда доларів, сільськогосподарська промисловість — 1,1 мільярда доларів та хімічна промисловість — 640,7 мільйона доларів.

Крім того, у відомстві оцінили збитки автомобільній промисловості в 306 мільйонів доларів.

Раніше стало відомо, що Євросоюз погодив введення санкцій проти 8 громадян Росії, причетних до захоплення українських суден з моряками у районі Керченської протоки у 2018 році. Очікується, що їм заборонять в’їзд до Євросоюзу та заморозять активи на території ЄС. 18 лютого Рада міністрів ЄС схвалила пакет санкцій проти РФ

13 лютого в Сенат США внесли проект закону щодо санкцій проти РФ через напад на українські судна..

Ще раніше спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер повідомляв, що ЄС та США обговорюють нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці.

29 грудня 2018 року набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти РФ за анексію Криму та агресію щодо України. Економічні антиросійські санкції здебільшого стосуються російського банківського та енергетичного секторів.

/Марко Погуляєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile