Рада міністрів Євросоюзу під час засідання 18 лютого ухвалила так званий «азовський» пакет санкцій проти Росії.

Про це під час брифінгу повідомив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

«Наша участь у (Мюнхенській безпековій — ред.) конференції збіглося з тим, що ЄС готувався до засідання Ради міністрів ЄС, яке відбулося сьогодні. І я хотів би сказати, що нарешті ЄС після деякої паузи ухвалив важливе рішення щодо пакета санкцій, так званого «азовського», — сказав він.

Єлісєєв додав, що засідання Ради міністрів ЄС поки продовжується, тому в найближчий час з’явиться інформація щодо політичного рішення за його підсумками.

Нагадаємо, 13 лютого в Сенат США внесли проект закону щодо санкцій проти РФ через напад на українські судна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: