Світ / Сусідні країни

У Росії оштрафували організатора вебінара «Як лайкати меми й не сісти у в'язницю»

ОВД-Инфо
Світ/Сусідні країни/У Росії оштрафували організатора вебінара «Як лайкати меми й не сісти у в'язницю»
Зберегти
Вигляд
У російському Челябінську організатора вебінара «Як лайкати меми й не сісти у в'язницю» Дениса Ібрагімова оштрафували на 10 тисяч рублів (близько 4 тисяч гривень). Про це Ібрагімов повідомив правозахисному медіапроекту «ОВД-Инфо».

Ібрагімова визнали винним за статтею про діяльність небажаних організацій.

На організованому Ібрагімовим вебінарі координаторка мережевого руху «Відкрита Росія» Поліна Немировська проводила лекцію про взаємодію з правоохоронцями та часткову декриміналізацію статті про розпалювання ненависті та ворожнечі.

«На думку звинувачення, за допомогою правозахисного вебінара про меми я підривав основи конституційного устрою Росії та реалізовував діяльність якоїсь британської організації, до якого я не маю жодного стосунку. Яку шкоду я наніс свободі слова та обороноздатності країни мені так і не сказали», — сказав Ібрагімов.

«ОВД-Инфо» додає, що правоохоронці також просили подивитися вебінар першокурсників юридичного факультету, які згодом дали свідчення проти Ібрагімова.

Раніше суд у Санкт-Петербурзі оштрафував учасницю акції «Марш материнського гніву» Марію Кожеватову на 250 тисяч рублів (близько 102 тисяч гривень) за повторну участь у непогодженій акції. Уперше Кожеватову посадили на 15 діб після затримання з прапором України біля будівлі суду (липень 2018). Вона стояла біля Петроградського суду з українським прапором та плакатом на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

Пов`язані новини