Красносільський суд Санкт-Петербурга оштрафував учасницю акції «Марш материнського гніву» Марію Кожеватову на 250 тисяч рублів (близько 102 тисяч гривень) за повторну участь у непогодженій акції.

Суд ухвалив рішення оштрафувати Кожеватову 11 лютого, зазначила «Фонтанка.ру».

Її визнали винною в повторній участі в непогодженій акції. Уперше Кожеватову посадили на 15 діб після затримання з прапором України біля будівлі суду (липень 2018). Вона стояла біля Петроградського суду з українським прапором та плакатом на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

Вдруге — затримали на «Марші материнського гніву» у Санкт-Петербурзі 10 лютого.

Загалом на акції в Петербурзі затримали вісім учасників, двох з них (зокрема Кожеватову) залишили на ніч у відділках поліції.

Акцію «Марш материнського гніву» влаштували в декількох містах Росії на підтримку ростовської активістки «Відкритої Росії» Анастасії Шевченко. Вона стала першою в країні обвинуваченою за статтею роботи в «небажаній» організації. Поки Шевченко знаходилася під домашній арештом через звинувачення, її 17-річна донька померла в лікарні.

9 вересня у 38 містах Росії в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile