Російське міністерство оборони запропонувало підвищити на 10% зарплати контрактників, які несуть військову службу в Криму, «у зв'язку з погіршенням кліматичних умов і загостренням екологічної ситуації в місцях дислокації військових частин».

Про це йдеться у проєкті постанови російського уряду, яку розробляло міністерство оборони.

Зокрема, у документі пропонують доплачувати контрактникам як тим, хто несе службу в районах Крайньої Півночі та місцевостях з несприятливими кліматичними або екологічними умовами.

У російському Міноборони вважають, що Крим потрібно віднести до «пустельним і безводних місцевостях», оскільки з 2014 року на півострові є нестача прісної води. Це пов'язують із припинення подачі води з річки Дніпро на анексований півострів у квітні 2014 року.

Наразі пропонований проєкт постанови перебуває на стадії обговорення.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: