На протести раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний.

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний.

Про це повідомляє «ОВД-Инфо», яке також оприлюднило поіменні списки затриманих в усіх містах.

Про понад тисячу затриманих стало відомо о 04:00 ранку 10 вересня.


Фото: Елена Лукьянова/ «Новая газета»

Найбільше поліція затримала в Санкт-Петербурзі — там до відділків повезли понад 452 людини. У Петербурзі силовики, зокрема, побили учасницю акції й затримали літнього чоловіка та 10-річну дитину.

У Петербурзі серед затриманих було чимало підлітків.

Понад 180 людей затримали в Єкатеринбурзі, на третьому місці за кількістю затриманих — Краснодар.

У Москві на акціях затримали 43 людини. Там же поліція застосувала силу до журналістів. ЗМІ повідомляли, що у столиці Росії на протести вийшли близько 12 тисяч людей, силовики ж нарахували удвічі менше.


Учасники акції вийшли з плакатами проти підвищення пенсійного віку. Вони закликали Путіна скасувати пенсійну реформу Фото: Елена Лукьянова/ «Новая газета»

Головні вимоги мітингів — відправити уряд у відставку, зупинити процес ухвалення закону про підвищення пенсійного віку та провести з цього питання загальноросійський референдум. Звучали й гасла про відставку президента Путіна.

Увечері 9 вересня було відомо, що в містах РФ на протестах проти пенсійної реформи затримали понад 800 людей.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile