Слідчий комітет Росії направив до суду сфабриковану кримінальну справу стосовно колишнього міністра оборони України, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка Його хочуть судити за заклики до тероризму.

Про це йдеться у повідомленні на сайті СК РФ.

«Причетність Гриценка до скоєння злочину підтверджується сукупністю зібраних доказів, зокрема висновками судових експертиз, результатами оперативно-розшукової діяльності та іншими матеріалами справи», — стверджують в Слідкомі РФ.

У Росії Гриценка звинувачують у «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації з використанням засобів масової інформації» (ч. 2 ст. 205.2 КК РФ).

Нагадаємо, 12 квітня 2019 року суд у Москві заочно арештував Гриценка. Також Росія стверджує, що оголосила Гриценка у міжнародний розшук.

За версією обвинувачення, у 2014 році Гриценко в ефірі «1+1» виступив з публічним закликом «до терористичної діяльності на території РФ», він начебто закликав підривати поїзди. Другий епізод пов’язаний з виступом Гриценка в ефірі телеканалу «112 Україна» у липні 2017 року. В СК РФ стверджують, що тоді Гриценко закликав до здійснення терористичної діяльності на території Москви і Таганрога. 

Нагадаємо, Гриценко був кандидатом у президенти на виборах 2019 року, але до другого туру не пройшов.

Поділитись: