Міністерство юстиції Росії на вимогу Генпрокуратури внесло до реєстру «небажаних» організацій чеську неурядову організацію People in Need.

People in Need («Людина в біді») стала 19-ю організацією в реєстрі. Це рішення означає, що її рахунки в Росії заморозять, дочірні відділення закриють, за продовження роботи їй загрожує штраф, а її співробітникам адміністративне і кримінальне переслідування.

Причини включення до реєстру не вказуються.

З початку війни на Донбасі навесні 2014 року організація People in Need доставляла гуманітарну допомогу людям, які живуть у зоні бойових дій та на окупованій території.

У 2016 році так звана влада самопроголошеної «ДНР» відкликала акредитацію, але People in Need продовжили роботу в регіоні.

Організація People in Need була створена в 1992 році групою військових кореспондентів, аби надавати гуманітарну допомогу жителям зон військових конфліктів.

Зараз вона працює у понад 30 країнах Африки, Близького Сходу та Східної Європи, займається захистом прав людини та допомагає адаптації мігрантів.

З 2000 по 2005 рік People in Need працювала в Росії у Чечні. Згодом їм не продовжили акредитацію для роботи через звинувачення у «зв'язках з сепаратистами».

Донори організації — Світовий банк, Єврокомісія, підрозділи ООН, Держдепартамент США, фонд Open Society фінансиста Джорджа Сороса, Національний демократичний інститут уряду США та інші держструктури та відомі НКО.

Поділитись: