70-річна Стефанія прожила у селищі Миколаївка Друга під Горлівкою майже 18 років. Жінка пишалася домом, адже все у ньому зробила своїми руками. Мала невелике господарство — корівник та присадибну ділянку. В гості часто приїжджали діти та онуки.

З початком військового конфлікту село опинилося у прифронтовій зоні, підконтрольній українським військовим. Були сильні обстріли, сусіди виїжджали. Але Стефанія залишилася — не хотіла покидати будинок, який снаряди довгий час оминали. 

Проте, у ніч на 18 травня 2018 року міна влучила в дах. Дім було зруйновано. Понад рік жінка прожила в літній кухні у дворі, затуляючи в морози двірний прохід теплою ковдрою. У фінансовій допомозі місцева влада відмовила — мовляв, будинок оформлено на доньку, тож самій Стефанії грошей не отримати.

Як виживають люди, які втратили свої домівки на війні, та чи допомагає їм держава — у новому випуску Донбас reality check.

Донбас reality check — проєкт hromadske про те, чи відповідають заяви політиків про Донбас реаліям регіону і проблемам людей, які там живуть.

Поділитись: