Російський парламент вніс зміни до федерального закону про ветеранів, яким включив до нього українських військових, які служили в Автономній Республіці Крим та Севастополі.

Документ опубліковано на офіційному порталі правової інформації РФ. Внесені зміни погодив президент РФ Володимир Путін.

Тепер ветеранами військової служби у Росії зокрема вважаються військові, які проходили службу «у дислокованих на території АРК та міста Севастополя частинах та організаціях Збройних сил України, інших військах, військових формуваннях та органах, у яких законодавством України була передбачена військова служба».

У 2018 році в прокуратурі повідомляли, що після анексії Криму у 2014-му з півострова не прибули для подальшої служби 4 266 військовослужбовців.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Світова спільнота не визнає анексію Криму.

Поділитись: