Міщанський суд Москви заарештував на 30 діб одного з учасників російського панк-гурту Pussy Riot. Напередодні музиканти привітали з Днем народження президента РФ Володимира Путіна веселковими прапорами.

Про арешт повідомляє «Интерфакс». 

Суд призначив арешт Олександру Софеєву за повторне порушення порядку проведення публічного заходу. У лютому на учасника гурту вже складали протокол за акцію в підтримку ув'язнених у будівлі Держдуми Росії. 

 Що передувало?

Вранці 7 жовтня учасники гурту Pussy Riot вивісили прапори ЛГБТ+ на адміністративних будівлях столиці Росії. Вони вимагали легалізувати одностатеві партнерства, розслідувати вбивства геїв та лесбійок у Чечні, ухвалити закон, який забороняє дискримінацію ЛГБТ+ та припинити переслідування одностатевих сімей. 

Як повідомляли журналісти, після розвішування прапорів правоохоронці затримали трьох учасників проекту: Василя Андріанова, Єлизавету Дідеріх та Марію Альохіну. Чи звільнили їх ㅡ наразі невідомо. Поліцейські також прийшли додому до нині арештованого Олександра Софеєва.

Хто такі Pussy Riot?

Панк-гурт Pussy Riot відомий своїми провокаційними акціями. Виступають вони у в'язаних масках, колготах, сарафанах і спідницях яскравих кольорів. Учасниці декларують, що вони опозиціонерки та феміністки.

Найвідомішою їхньою акцією став панк-молебень під назвою «Богородиця, Путіна прожени!» у лютому 2012 року. Посеред храму Христа Спасителя учасниці Pussy Riot хрестилися і танцювали — їхній «виступ» тривав 41 секунду, поки їх не вивели з храму. Цей перформанс викликав великий суспільний резонанс, а учасниці гурту отримали реальні тюремні строки.

А у 2018 році один із засновників групи Петро Верзілов і три активістки під час фінального матчу Чемпіонату світу з футболу вибігли на поле стадіону «Лужніки» у поліцейській формі. Акція мала назву «Міліціонер вступає в гру».

Поділитись: