Обвинувачені у справі про приналежність до «Хізб ут-Тахрір», 3 листопада 2020
Фото:

«Кримська солідарність»

Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив від 12 до 17 років ув'язнення трьох кримських татар за приналежність до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляють «Ґрати» з зали суду.

Рустема Емірусеінова засудили до 17 років позбавлення волі з відбуванням перших двох років у в'язниці, а решту терміну — у колонії суворого режиму. Також йому призначили один рік обмеження.

Арсена Абхаірова засудили до 13 років ув'язнення, з відбуванням перших двох років у в'язниці, а Ескендера Абдулганіева — до 12 років, з яких перші два роки відбувати у в'язниці.

Як передає «Кримська солідарність», до суду також приїхав український консул Юрій Довгуль та приблизно 50 активістів, родичів затриманих та журналістів.

Оновлено: омбудсменка України Людмила Денісова назвала вирок «незаконним та політично вмотивованим». Вона зазначила, що права кримських татар порушували з моменту незаконних обшуків до затримання. Також Денісова вказала на порушення права на об’єктивне розслідування, на ефективний засіб юридичного захисту, справедливий суд та принцип презумпції невинуватості.

Червоногвардійська група «Хізб ут-Тахрір»

У лютому 2019 року в анексованому Криму співробітники російської ФСБ затримали після обшуків в селищі Жовтневе в Червоногвардійському районі трьох кримських татар. Слідство стверджувало, що вони є членами ісламської партії Хізб ут-Тахрір.

Із 2003 року цю ісламістську організацію в Росії визначили терористичною. Правоохоронці вилучили під час обшуків брошури та книжки, які заборонені в Росії. Також «заборонені» матеріали виявили у комп'ютерах, планшетах і телефонах затриманих.

Емірусеінов, Абхаіров та Абдулганіев заперечують свою причетність до терористичної діяльності. На оголошення вироку 3 листопада вони прийшли у футболках: «1944 — призначили зрадниками», «2016 — призначили терористами» і «Вивчення релігії — НЕ тероризм».

Поділитись: