Голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк назвав основні зовнішні загрози для України. За його словами, Росія несе для України військові, економічні й політичні загрози, намагається внести розбрат в українське суспільство за допомогою спецоперацій.

Про це він написав на ZN.UA.

Кондратюк заявив, що політична ціль РФ — дестабілізувати суспільно-політичне життя до такого рівня, щоб могти порушити питання необхідності «гуманітарної допомоги».

«Фактично, йдеться про спроби розпалювання на території нашої держави «війни всіх проти всіх» і проведення на цьому тлі політично-диверсійної та/або силової операції зі зміни керівництва держави у середньостроковій перспективі», — заявив Кондратюк.

За його словами, «фірмовими інструментами» Москви стають провокації, використання агентури впливу, терор і політичні вбивства.

Крім того, за словами голови СЗР, наразі Росія розгорнула навколо України військове угруповання з майже 80 тисяч військових.

Крім того, Кондратюк не виключає проведення Росією масштабної військової операції із захопленням нових українських територій, але не восени 2020 року.

«Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних амбіцій, тому наказ про вторгнення до іншої держави — для Москви лише питання часу і можливостей», — зазначив він.

Росія з початку війни на Донбасі у 2014 році заперечує участь своїх військових у бойових діях та підтримці бойовиків. Україна ще у 2015 році визнала Росію країною-агресором, у РФ же це заперечують.

Нещодавно, 27 липня, речник президента Росії Дмитро Пєсков вкотре стверджував, що Росія не є учасницею війни на Донбасі, тому не може гарантувати дотримання перемир’я бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР».

Поділитись: