УКРАЇНА

У Румунії сотні людей вимагали від уряду відкликати зміни до судової системи

4 грудня, 2017 08:10
УКРАЇНА/У Румунії сотні людей вимагали від уряду відкликати зміни до судової системи
Зберегти
Вигляд
Сотні людей провели ще один протест у румунській столиці з метою змусити уряд відмовитися від пропонованої реформи системи правосуддя, яка, на думку критиків, ускладнить покарання за корупцію на високому рівні.

Сотні людей провели ще один протест у румунській столиці з метою змусити уряд відмовитися від пропонованої реформи системи правосуддя, яка, на думку критиків, ускладнить покарання за корупцію на високому рівні.

Як повідомляє Fox News, протестувальники розгорнули прапори і вигукували «Справедливість, а не корупція».

Люди вимагали відкликання з парламенту законопроектів про внесення змін у систему правосуддя, а також відставки керівників парламенту Келіна Попеску Теричану (голова Сенату) та Лівіу Драгня (голова Камери депутатів).

«Закони про внесення змін до системи правосуддя не повинні бути ухвалені. Преса, громадянське суспільство і представники інших демократичних держав виступають з аналогічними вимогами, проте парламентарі не хочуть дослухатися до нашої думки. Ми зобов'язані зупинити правове беззаконня», — зазначили організатори акцій протесту на своїх сторінках у соціальних мережах.

Окрім жителів Бухареста на протест вийшли також жителі міст Клужа, Дева, Тиргу-Муреша та інших, передає «Укрінформ».

Згідно з винесеними на розгляд до парламенту законопроектами, президент Румунії втрачає право призначати прокурорів і керівника управління по боротьбі з корупцією, а Юридична інспекція підпорядковуватиметься не Вищій Раді магістрату, а міністру юстиції.

Раніше проти внесення змін до системи правосуддя виступили представники ЄС, США і громадянського суспільства Румунії.

Держдеп США поширив у зв'язку з цим спеціальне комюніке, в якому закливав правлячу коаліцію відмовитися від законодавчої ініціативи про внесення змін до системи правосуддя.

Акції протесту в Румунії почалися ще у лютому 2017 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Амністія корупціонерів: рішення уряду Румунії спровокувало найбільші протести з часів Чаушеску.

Пов`язані новини