Фото:

Поліція Лондона

Британська поліція у співпраці з колегами з Румунії знайшла близько 200 старовинних книг, викрадених у січні 2017 року зі складу в Лондоні. Вони були закопані в будинку в місті Нямц, що на північному сході Румунії.

Про це повідомляє поліція Лондона.

Книги загальною вартістю понад три мільйони доларів мали бути виставлені на аукціон у Лас-Вегасі в 2017 році. У Лондоні вони перебували тимчасово, до відправлення за кордон.

У січні того року лондонський склад «вкрай продумано пограбували»: грабіжники прорізали дірку в його даху і спустилися на канатах, оминувши датчики руху, які були виставлені в будівлі. Після цього протягом кількох годин вони склали всі дорогоцінні книги в 16 мішків і втекли тим же шляхом.

Серед викрадених тоді книг були роботи астронома Галілео Галілея, фізика Ісаака Ньютона, рідкісні примірники творів письменника Данте Аліг’єрі. Більшість книг датувалася XVI-XVII століттями.

«Ці книги є вкрай цінними, але що важливіше — незамінними й украй важливими для міжнародної культурної спадщини», — пояснив кримінолог лондонської поліції Енді Дарем, який був долучений до розслідування злочину.

Фото:

Поліція Лондона

Як розслідували злочин?

Пошук крадіїв тривав понад два роки, кажуть британські правоохоронці. Для цього вони співпрацювали з поліцією Італії та Румунії разом із Європолом. У червні 2019 року в цих країнах були здійснені обшуки за 45 адресами, затримали 13 причетних до пограбування. Дванадцятеро з них уже визнали свою провину; суд над тринадцятим почнеться в березні 2021 року.

Як вдалося встановити поліцейським, за пограбуванням лондонського складу стоїть злочинне угруповання з Румунії, причетне до низки подібних злочинів. Члени цього угруповання приїжджають до Великої Британії, скоюють крадіжку і після цього вивозять викрадене кількома частинами.

За даними правоохоронців, злочинці також пов’язані з низкою кримінальних кланів Румунії, пов’язаних із Іоаном Клампару — румунським кримінальним авторитетом, засудженим у 2012 році за торгівлю людьми, відмивання коштів і вбивства.

Поділитись: