Олена Григор`єва під час акції на підтримку ЛГБТ, архів
Фото:

Дінар Ідрисов

Убита в Петербурзі ЛГБТ-активістка Олена Григор'єва регулярно зверталася до поліції за допомогою. Її прохання носили побутовий характер, повідомили виданню «Фонтанка» в УМВС Московського району, на території якого Григор'єва жила останній рік.

«Однак жодне зі звернень не стосувалося можливих загроз життю потерпілої. Дані повідомлення стосувалися різних конфліктних ситуацій побутового характеру за участю знайомих потерпілої», — уточнили в УМВС

Нагадаємо, у Санкт-Петербурзі вбили ЛГБТ-активістку Олену Григор`єву. За фактом вбивства затримано 40-річного жителя Башкортостану. Стосовно нього порушено кримінальну справу.

За даними видання, Григор'єву зі слідами удушення та 8 ножовими пораненнями знайшли увечері 21 липня Імовірно, час перед загибеллю вона була у компанії п'яти осіб. Вбивство сталося на тлі активізації так званих «гейхантеров» з руху «Пила проти ЛГБТ», пише «Фонтанка».

Правозахисник Дінар Ідрисов повідомив, що Григор`євій регулярно надходили погрози вбивством у зв`язку з її діяльністю.

Крім участі в акціях протесту за права ЛГБТ Григор`єва також виступала на мітингах на підтримку кримських татар, далекобійників і сестер Хачатурян. Їй був 41 рік.

Поділитись: