УКРАЇНА

У САП заявили про непричетність до розголошення підозри Демчині та звинуватили НАБУ у «кулуарній грі»

14 вересня, 2018 20:24
УКРАЇНА/У САП заявили про непричетність до розголошення підозри Демчині та звинуватили НАБУ у «кулуарній грі»
Зберегти
Вигляд
Спеціалізована антикорупційна прокуратура прокоментувала заяву Національного антикорупційного бюро щодо оголошення підозри у незаконному збагаченні першому заступнику глави Служби безпеки Павлу Демчині.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура прокоментувала заяву Національного антикорупційного бюро щодо оголошення підозри у незаконному збагаченні першому заступнику глави Служби безпеки Павлу Демчині. 

Про це йдеться в заяві САП у Facebook.

Нагадаємо, про оголошення підозри спершу повідомив сам Демчина, після чого НАБУ опублікувало свою заяву з приводу розголошення матеріалів справи її фігуранту.

«НАБУ змушене вдатися до таких дій, оскільки відомості, що становлять таємницю слідства, з невідомих для Національного бюро причин набули розголосу та були отримані службовою особою СБУ, законність дій якої перевіряється детективами під час зазначеного досудового розслідування. За дивним збігом обставин це сталося практично одразу після направлення відповідних процесуальних документів на погодження до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», — йдеться у повідомленні.

Також в НАБУ зазначили, що діяння, які інкримінують Демчині, та докази у справі ідентичні діянням і доказам у справі проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

У САП наголосили, що не вважають збігом той факт, що про підозру Демчині стало відомо після направлення матеріалів справи до їхнього відомства.

«САП не вважає це збігом обставин, враховуючи попередні численні випадки, і, з огляду на спробу НАБУ провести паралелі між цим провадженням та провадженням щодо Міністра інфраструктури, розцінює це не інакше як кулуарну гру керівників Національного бюро», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Відомство підкреслило, що «рішуче відкидає» будь-які звинувачення у розголошенні матеріалів слідства його фігуранту.

Також САП опубліковала повний текст підозри Демчині.

 

Нагадаємо, перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина заявив, що детектив НАБУ склав щодо нього повідомлення про підозру в незаконному збагаченні. Демчина ж заявив про свою невинуватість та попросив генпрокурора провести розслідування дій детектива НАБУ.

Справу проти Демчини порушили після журналістського розслідування «Демчина з іншого життя»: таємні статки скандального заступника голови СБУ».

Після виходу програми «Слідство-інфо» Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження щодо Демчини через можливе незаконне збагачення Демчини, розслідування якого взяло на себе НАБУ.

У матеріалі «Слідства.Інфо» йдеться, зокрема, про те, що попри невеликі офіційні статки Павла Демчини, його цивільна дружина є власницею елітних автівок: Range Rover 2016 року вартістю близько 100 тисяч доларів, Mercedes-Benz 2016 року, ціна якого також тягне не менше, ніж на 100 тисяч доларів, Mazda 2014 року та скромніший Peugeot 2012 року випуску, та мешкає в розкішному заміському маєтку.

14 листопада 2017 року заступник голови СБУ подав до суду на Громадське та інші ЗМІ.

25 серпня 2017 року Порошенко присвоїв звання генерал-лейтенанта Павлу Демчині.

31 травня 2018 року вийшло розслідування журналістів програми «Схеми» «Вартовий корупції» в СБУ». У ньому йшлося про те, що Демчина, «перебуваючи під слідством, пішов на підвищення та обзавівся новим елітним майном».

У межах розслідування журналісти «Схем» також виявили, що родичі Павла Демчини, які проживають на Рівненщині, заселилися в елітні будинки, вартість яких неспівмірна з їхніми доходами. Сам чиновник заперечив свою причетність до зведення двох маєтків.

Крім того журналісти встановили, що у 2018 році чиновник придбав позашляховик Range Rover вартістю у майже всю свою річну зарплату, а в коментарі «Схемам» стверджував, що в нього була «задекларована достатня сума для того, щоб придбати цей автомобіль».

19 липня 2018-го стало відомо, що заступник глави СБУ Демчина позивається проти журналістів програми «Схеми» через їхнє розслідування.

Пов`язані новини