Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська закликала Міністерство оборони припинити використовувати солдатів для будівництва і господарських робіт.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська закликала Міністерство оборони припинити використовувати солдатів для будівництва і господарських робіт.

Відповідне подання Лутковська направила міністру оборони Степану Полтораку, йдеться в повідомленні прес-служби омбудсмена.

«Підставою для подання стали результати моніторингових візитів працівників секретаріату омбудсмена до військових частин і підрозділів, які знаходяться у пунктах постійної дислокації і на навчальних полігонах, які засвідчили залучення військовослужбовців строкової військової служби в основному до проведення господарських робіт (прибирання території, косіння трави, ремонтно- будівельні та розвантажувальні роботи і т.д.) як на території військових частин, так і за їх межами», — сказано в ньому.

Таке ставлення до військовослужбовців, на думку Лутковської, демотивує громадян від призову на військову службу.

Прикладом наслідків такої ситуації стало отримання солдатом-строковиком травми під час виконання будівельних робіт в одній з військових частин, які до того ж ще і здійснювалися у вихідний день.

Омбудсмен вважає, що факти незаконного використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов'язаних з військовою службою, є неприпустимими, такими, що порушують порядок проходження служби і створюють передумови для зниження рівня бойової готовності військ.

Лутковська закликає керівництво Міноборони рішуче відреагувати на ситуацію, що склалася.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіцер запасу-3: Щоденник журналіста Громадського, що проходив підготовку в Повітряних силах.

Поділитись: