Світ

У Саудівській Аравії уперше за 35 років показали фільм у кінотеатрі

18 квітня, 2018 23:35
Світ/У Саудівській Аравії уперше за 35 років показали фільм у кінотеатрі
Зберегти
Вигляд
У Саудівській Аравії уперше за 35 років відкрили для широкого загалу показ фільмів у кінотеатрі.

У Саудівській Аравії уперше за 35 років відкрили для широкого загалу показ фільмів у кінотеатрі. Першим фільмом, який подивилися місцеві у столиці Ер-Ріяді, стала «Чорна пантера».

Про це повідомляє Al Jazeera.

Показ фільму в кінотеатрі організувала американська компанія AMC, яка підписала угоду з Ер-Ріядом раніше цього місяця. Угода передбачає, що АМС протягом п’яти років відкриє по всій країні близько 30-40 кінотеатрів.

«Ми щасливі бути частиною історичного моменту — показу першого комерційного фільму в королевстві після понад 35 років», — заявив міністр культури та інформації Аввад Алаввад.

Лібералізація законів у Саудівській Аравії відбувається завдяки місії країни рухатися у бік соціальних та економічних реформ. Проекту майбутнього країни надали назву «Бачення 2030». Реформа, проведена 32-річним наслідним принцом Мохаммедом бін Салманом, послабила обмеження в країні.

У грудні 2017 року Саудівська Аравія скасувала заборону на кінотеатри. У Саудівській Аравії кінозали були заборонені на початку 1980-х років під тиском ісламських фундаменталістів.

Пов`язані новини