Перший слід людини, виявлений науковцями у Саудівській Аравії, та цифрова модель його рельєфу
Фото:

Science Advances

Науковці знайшли у пустелі Саудівської Аравії відбитки ніг людей, які жили на цій території ще 120 тисяч років тому. Ці сліди можуть стати найдавнішим доказом життя Homo Sapiens на Аравійському півострові.

Дослідження науковців з Інституту хімічної екології Макса Планка опублікував Science Advances.

Вони виявили скам'янілі сліди сімох Homo Sapiens у пустелі Нефуд. Окрім відбитків людей збереглись відмітини коней, верблюдів та слонів (слони, до речі, вимерли на цій території близько 400 тисяч років тому).

Сліди слонів (ліворуч) та верблюдів (праворуч)
Фото:

Science Advances

Дослідники вважають, що сліди залишилися з останнього міжльодовикового періоду. Тоді на території пустелі був вологий клімат, а люди та тварини вільно пересувалися регіоном. 

Припускають, що колись на території пустелі було озеро. Саме тому тут скупчились десятки відбитків: тварини приходили до водопою, а люди — по запаси води під час міграції. 

«Ми знаємо, що люди відвідували озеро, але відсутність кам'яних знарядь праці або доказів оброблення туш тварин свідчить про те, що їхнє відвідування було недовгим», ㅡ розповів Метью Стюард, голова дослідницької групи.

Інші сліди наших предків

У квітні 2019 року у Чилі палеонтологи знайшли слід ноги людини, вік якого щонайменше 15,6 тисячі років. За словами науковців, це найдавніший подібний слід на континентах Південної та Північної Америки.

Зазначимо, сучасна людська хода з'явилася ще до виникнення роду Homo: американські дослідники в 2018 році прийшли до висновку, що наші предки почали ходити на прямих ногах ще 3,6 мільйона років тому.

Поділитись: