Нитка, знайдена на неандертальській стоянці Абри-дю-Мара в долині річки Ардеш
Фото:

Scientific Reports

Дослідники на чолі з антропологом Брюсом Харді з американського Кеньон-коледжу мають підстави вважати, що неандертальці могли вміти прясти, рахувати до трьох і розрізняти право і ліво.

Інформацію про це опублікували в журналі Scientific Reports.

Так, археологи знайшли нитку на неандертальській стоянці Абри-дю-Мара в долині річки Ардеш на південному сході Франції. Вона діаметром у пів міліметра, виготовлена ​​шляхом прядіння. Це дало вченим підстави вважати, що неандертальці вміли прясти.

Волокна нитки були скручені за годинниковою стрілкою, а потім три нитки в одну — проти годинникової стрілки.

Нитку знайшли поруч з частиною скребка розміром приблизно у 6 сантиметрів. Вчені не впевнені, чи вийшло це випадково, чи ж нитка і скребок були частиною єдиного знаряддя праці.

Вчені наголошують, що для того, щоб виготовити такий тонкий шнур, неандертальці повинні були володіти, крім іншого, деякими арифметичними навичками та навичками просторового мислення: розрізняти три й два, крутіння за годинниковою і проти годинникової стрілки, тобто право і ліво.

На їхню думку, це є підтвердженням того, що неандертальці за своїми когнітивним здібностям відрізнялися від анатомічно сучасних людей не так сильно, як заведено вважати.

Неандерталець — викопний вид людини верхнього плейстоцену, що населяв Європу й західну Азію у 230 000-27 000 роках до н. е. Ймовірно, еволюційні наступники гейдельберзької людини (Homo heidelbergensis).

Вважається, що неандертальці не були еволюційними попередниками сучасних людей, але певний час жили поряд з людиною розумною і між цими двома видами могло відбуватися схрещування. 

Поділитись: